مهم ترین عوامل انتخاب تالار
ژانویه 22, 2018
آرایش عروس
آرایش عروس ، مدل ها و نکات مهم
فوریه 23, 2018

انتخاب آتلیه عروس مناسب همیشه یکی از حساس ترین کارهای عروس و داماد است، زیرا انتخاب یک آتلیه ی مناسب میتواند شب عروسی شما را برای همیشه جاودانه کند و یک انتخاب ضعیف میتواند باعث شود که هیچ وقت به خاطرات مراسم عروسیتان دسترسی نداشته باشید. پس برای یک انتخاب بهتر با ما همراه شوید!

در انتخاب آتلیه ی عروسی چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

1 – تخصص، تخصص، تخصص!

یکی از اولین و مهم‌ترین نکات انتخاب یک آتلیه عروس، استفاده کردن از افراد متخصص و با تجربه است. افراد تازه کار الزاماً بد نیستند ولی اصولاً افراد با تجربه بهتر میتوانند خاطرات شما را ثبت کنند. حتماً قبل از اینکه آتلیه عروس خود را انتخاب کنید با عکاستان صحبت کنید و کارهای قبلی او را ببینید. مواردی مثل مجوز آتلیه و تاریخ صدور آن هم میتواند به شما در انتخاب بهتر کمک کند.

2 – محیط جذاب و تجهیزات حرفه ای آتلیه عروس!

همچنین یکی از ویژگی های مهم یک آتلیه ی خوب استفاده از تجهیزات به روز و حرفهای است. مثلاً این روزها با به روز شدن تکنولوژی، بسیاری از آنها از دوربین های فیلمبرداری 4K استفاده میکنند تا بالاترین کیفیت ممکن را به شما عرضه کنند. در مورد تجهیزات آنها حتماً سوال کنید و مطمئن شوید که آنها از تجهیزات درست و بروزی استفاده میکنند. همچنین اگر تمایل به عکاسی درون آتلیه دارید، مطمئن شوید که فضای مورد پسند شما را برای عکاسی دارد و دارای تنوع کافی است.

عکس عروس داماد

3 – اجاره ای یا نه؟

بعضی از آتلیه ها برای کارهای خود تجهیزات اجاره میکنند و خود تجهیزات مناسب ندارند. حتی بعضاً افراد ثابتی هم در آتلیه عروس فعالیت نمیکنند و از عکاسان متفاوتی استفاده میکند و نه تنها تجهیزات بلکه حتی آدمهایش را هم از جاهای دیگر قرض میگیرد. تا جایی که میتوانید از اینگونه آتلیه ها دوری کنید، زیرا این ها معمولاً کیفیت بسیار کمی را به شما ارائه میدهند و ممکن است مشکلات بسیاری برای شما پیش بیاید. مطمئن شوید که آتلیه عروس که قصد دارید به آن اعتماد دارید صرفاً یک دلال و واسطه نیست و تمام کارها درون خودش انجام میشود. اینطوری امنیت عکسهایتان بیشتر و عکسهایتان یک دست تر هستند.

4 – آتلیه عروس خلاق !

مطمئن شوید که با یک تیم خلاق سر و کار دارید. خلاقیت تیم عکسبرداری و ادیت میتواند بسیاردر کیفیت عکسهای شما تاثیرگذار باشد. یک تیم خلاق کاملاً خودش را با شرایط شما سازگار میکند و شما را مجبور نمی کند چیزی بشوید که نیستید. یک تیم خلاق صحنه و شرایط را طوری تنظیم میکند که شما به بهترین و طبیعی ترین نحو ممکن در عکس بیفتید. حتماً کارهای قبلی عکاس را ببینید، مطمئن شوید که کارهای قبلی عکاس با هم تفاوت دارند و نوع و شرایط هر کدام از عکسها به بهترین و مناسب ترین نحو برای آن عروس و داماد انتخاب شده است. برای مثال اگر عکس ها در تالار گرفته شده اند، متناسب با وضعیت تالار باشند.

5 – اخلاق و تعهد کاری!

قبل از هر کاری خیال خود را از اخلاق و رفتار تیم آتلیه راحت کنید. اگر اخلاق و برخورد شخص عکاس شما را ناراحت میکند و ذهنتان را پریشان میکند، اصلاً سمت این آتلیه عروس نروید! کسی که رفتارش مطلوب شما نباشد باعث میشود که نه تنها اعصاب شما که به خودی خود درگیر است به هم بریزد، بلکه این اعصاب آشفته باعث میشود که در هیچ کدام از عکس هایتان نتوانید خوب و خوشحال و طبیعی رفتار کنید و قطعاً عکسهایتان خوب از آب درنمی آید. تیم عکاسی و فیلمبرداری باید خوب و با آرامش رفتار کنند و مطابق میل شما و هماهنگ با شما عمل کنند تا بتوانید با همکاری یکدیگر بهترین لحظاتتان را ثبت کنید. همچنین باید خوش قول و وقت شناس باشد تا برنامه های شما را به هم نریزد. مراقب باشید!

6 – استفاده از تجربیات دیگران!

اگر در اطراف خود کسانی را دارید که به تازگی ازدواج کرده اند، بهتر است حتماً با آنها صحبت کنید. به هر حال آنها هم در زمان خود بیشترین تحقیقاتی که توانسته اند را انجام داده اند و با شرایطشان سعی کرده اند بهترین انتخاب را انجام دهند. علاوه بر آن، یک تجربه ی موفق یا ناموفق هم در زمینه ی انتخاب آتلیه داشته اند. پس بهتر است از نظرات و تجربیات کسانی که روزی در جای شما بوده اند هم استفاده کنید.

7 – توافق درست، قبل از عمل کردن!

قبل از اینکه یک آتلیه عروس را انتخاب کنید، حتماً با آنها سر تمامی موارد به توافق برسید. مثلاً حتماً در ابتدای کار، هزینه ی هر کاری را دقیق توافق کنید تا بعداً مجبور به پرداخت هزینه ی اضافی نشوید. همچنین اگر حتماً برای عکاسی از عروس و فیلمبرداری از بانوان یک عکاس و فیلمبردار خانم می خواهید، و یا میخواهید تمام مراحل تدوین، چاپ و طراحی آنها توسط بانوان انجام شود، این مسئله را حتماً با آنها در میان بگذارید تا بعداً به مشکل نخورید. در ضمن باید بدانید که عکس برای عکاس است، و صنف عکاسی به او اجازه میدهد که عکسی که گرفته است را برای خودش نگه دارد. پس اگر نگران آن هستید که عکستان را دیگران ببینند یا نمونه ی کار عکاس شود، حتماً با او صحبت کنید و به توافق برسید. راه هایی برای جلوگیری از این مسئله هست (مانند خریدن عکس ها یا رمزگذاری توسط عکاس) که با توافق عکاس میتوانید آن را انجام دهید. در آخر حتماً تمام توافقات و تعهدات دو طرف را روی کاغد ثبت کرده و امضا کنید تا مشکلی در حین کار پیش نیاید و اگر احیاناً عکاس یا آتلیه خلاف  وعده شان عمل کردند، شما مدرکی قانونی داشته باشید.

عکس عروس داماد

عکس عروس داماد عکس عروس داماد عکس عروس داماد عکس عروس داماد عکس عروس داماد عکس عروس داماد عکس عروس داماد عکس عروس داماد عکس عروس داماد عکس عروس داماد

راهنمای انتخاب آتلیه عروس
4.7 (93.33%) 6 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *