مدل لباس عروس
چگونه مدل لباس عروس خود را انتخاب کنیم ؟
مارس 5, 2018
آرایش عروس
گریم عروس ، پوشش عیوب چهره
مارس 15, 2018

عروسی چیست؟

جشن عروسی مراسمی است که در آن یک زوج، آغاز زندگی مشترک خود را جشن می گیرند. این مراسم همه ساله در تمام نقاط دنیا به اشکال گوناگون اتفاق می افتد و هر قوم و ملتی، آداب مخصوص خود را برای جشن عروسی دارد.

در ایران نیز این مراسم به صورت ترکیبی از سنت های ایرانی و آداب و رسوم جشن های اروپایی برگزار می شود؛ هر چند که هر چه بیشتر شاهد رفتن عروسی ها به سمت سبک اروپایی هستیم.

عروسی ایرانی عروسی عروسی عروسی محلی

جشن عروسی،آری یا خیر؟

بسیاری از زوج ها نمی دانند که  عروسی بگیرند یا نه. گرفتن جشن یا ازدواج کردن بدون جشن  یک انتخاب شخصی است که زوج ها باید در مورد آن درست فکر کنند و با هم به توافق برسند. بعضی از زوج ها شرایط گرفتن عروسی را ندارند (مثل تصمیم بر مهاجرت و نبود وقت و غیره) یا به دلایلی (مثل ازدواج دیر هنگام یا ازدواج برای بار چندم و غیره) نمی خواهند عروسی بگیرند. در این بین زوج هایی هم هستند که حالا سوالی که وجود دارد این است که آیا واقعاً این همه هزینه و انرژی برای برگزاری جشن عروسی لازم است؟

بسیاری از کارشناسان معتقدند که نگرفتن عروسی در بسیاری از زوج ها می تواند باعث ایجاد شکل گیری یک دید منفی در ابتدای یک زندگی مشترک شود که ریشه ی بسیاری از مسائل و مشکلات شده و زندگی زناشویی آن ها را تحت الشعاع قرار دهد.

اما حقیقت ماجرا این است که اصل تصمیم گیری در آخر به خود اشخاص برمی گردد و جشن نگرفتن بسته به شخصیت زوج ممکن است درست یا غلط باشد. اگر آدمی هستید که از انتخاب های خود سریع پشیمان می شوید یا آدمی هستید که در آینده حسرت گذشته را می خورید یا اگر آدم حسودی هستید، یا اگر از اطرافیان خیلی تاثیر می پذیرید و ممکن است از حرف بقیه ناراحت و سرخورده شوید، حتماً عروسی خود را جشن بگیرید و خوشحال باشید! حتی اگر احساس می کنید که بودجه ی کافی برای برگزاری یک جشن پرزرق و برق را ندارید، هیچ اشکالی ندارد. در این موارد گرفتن حتی یک عروسی ساده و بدون تجملات بهتر از نگرفتن آن است. اما اگر از خودتان مطمئن هستید و واقعاً شرایط جشن گرفتن را ندارید، آن وقت می توانید از آن بگذرید.

در مجموع می توان گفت که اگر شرایط عروسی گرفتن را دارید و عذر موجهی برای نگرفتن آن ندارید، بهتر است که این شب به یاد ماندنی را از دست ندهید! حتماً با زوج خود مشورت کنید و اگر هنوز هم در انتخاب خود شک دارید، بهتر است با یک مشاور ازدواج صحبت کنید.

عروسی ایرانی عروسی ایرانی عروسی ایرانی عروسی عروسی

زمان عروسیمان را چگونه انتخاب کنیم؟

اگر تصمیم به برگزاری جشن گرفته اید، ابتدا زمانآن خود را تعیین کنید. انتخاب زمان بسیار مهم است و شما باید از حدود 4 الی 6 ماه قبل از زمان عروسیتان مطمئن باشید که برای خدمات عروسیتان مثل رزرو تالار یا آرایش عروس به مشکل نخورید. برای روز عروسی با توجه به خانواده ی خودتان و خانواده ی عروس و نظر خود و همسرتان، یکی از اعیاد مذهبی یا تعطیلی های سال را انتخاب کنید. همچنین اگر بودجه ی خیلی محدودی دارید، گرفتن جشن در وسط هفته می تواند هزینه ها را کاهش دهد. همچنین بدانید که ماه هایی مثل فروردین، تیر، شهریور و اسفند جزو شلوغ ترین ماه ها هستند پس اگر می خواهید عروسی خود را در این ماه ها برگزار کنید، زودتر اقدام کنید. همچنین خود را برای پرداختن هزینه ی بیشتر برای این ماه ها آماده کنید چون که خدمت دهندگان در زمان شلوغی معمولاً تعرفه ی گران تری برای خدماتشان دارند!

فقط حواستان باشد، اگر مهمان شهرستانی یا خارجی دارید، زمان عروسی را طوری در نظر بگیرید که از لحاظ رفت و آمد و کار و مسائل دیگر برای آن ها مشکلی ایجاد نکند.

عروسی چینی عروسی محلی عروسی محلی عروسی هندی

 

جشن عروسی ، آری یا خیر؟
4.8 (96%) 20 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *