قبل از سفارش کیک عروسی ، این مقاله را بخوانید

تشریفات
دفاتر تشریفات ، مدیریت مراسم شما
آوریل 5, 2018
حلقه ازدواج
همه چیز در مورد حلقه ازدواج
آوریل 14, 2018

کیک عروسی خود را چگونه انتخاب کنیم؟

به دنبال انتخاب کردن کیک عروسی برای باشکوه ترین روز زندگی خود هستید؟ اگر می خواهید خوشمزه ترین و زیباترین کیک عروسی را برای خود انتخاب کنید و به اندازه هزینه کنید، در این مقاله ما را همراهی کنید. توجه به نکات زیر، می تواند شما را از بسیاری از دردسر ها نجات دهد و شما را راهنمایی کند!


1 – پیشاپیش برنامه ریزی کنید!

به غیر از زمانی که شما کاملاً می دانید که چه کیکی می خواهید بخرید (که معمولاً این اتفاق نمی افتد چون اصولاً تجربه ی اول کیک عروسیتان است!) شما به زمان زیادی احتیاج دارید که انتخاب های موجود را ببینید، قناد یا شیرینی فروشی مورد نظر خود را رزرو کنید، بودجه ی لازم را اختصاص دهید و اگر مایل باشید برای خاص تر شدن کیکتان لوازم تزئین مخصوص خود را پیدا کنید. پس مطمئن شوید که به خود زمان زیادی برای برنامه ریزی می دهید.

حواستان باشد که قناد ها و شیرینی فروشی هایی که بیشتر سفارش دارند و محبوب تر هستند، در زمان هایی که بازار ازدواج داغ است (مانند فصل تابستان و اعیاد) ممکن است خیلی سرشان شلوغ باشد و اگر دیر بجنبید، نتوانید کیک خود را به آن ها بسپارید. پس اگر در این زمان ها قصد ازدواج دارید، بهتر است هر چه زودتر شیرینی فروشی و قناد خود را رزرو کنید!

کیک عروسی کیک عروسی

2 – دنبال ایده برای کیک عروسی باشید!

هر چند که تم مراسم عروسیتان ممکن است حدود نوع کیک عروسیتان را تعیین کند، اما برای هر چه بهتر انتخاب کردن کیکتان حتماً از منابع زیر استفاده کنید:

  • مجلات مرتبط به عروسی که در مورد کیک عروسی مطلب دارند و شامل عکس هایی از کیک عروسی هستند را مطالعه کنید.
  • در اینترنت به دنبال مدل ها و ایده های کیک عروسی باشید.
  • به قنادی ها سر بزنید، مدل های پیشنهادی آن ها و مدل هایی که قنادی مورد نظرتان قبلاً تجربه ی درست کردن آن را دارد ببینید و از او نظر بخواهید.
  • در عکس های قدیمی خانوادگی دنبال ایده برای کیک عروسیتان بگردید، مخصوصاً اگر مایل هستید کیکی مشابه نزدیکان خود داشته باشید یا سنت خاصی را ادامه دهید.

3 – متناسب با بودجه تان تصمیم بگیرید!

وقتی که به اندازه ی کافی در مورد کیک ها تحقیق کردید و فهمیدید که چه مدل کیکی دوست دارید، بررسی کنید که چقدر بودجه برای کیک می توانید کنار بگذارید. واقع گرا باشید و قیمت شیرینی فروشی های مختلف را با هم مقایسه کنید. دقت کنید که کیفیت را قربانی هزینه نکنید، بعضی شیرینی فروشی ها در ازای کیفیت و تجربه ی بیشتر، قیمت بیشتری را به شما اعلام می کنند. در آخر، زمانی که قصد انتخاب شیرینی فروشی مورد نظر خود را داشتید، از نظرات دیگران استفاده کنید و هر جایی که تصمیم گرفتید انتخاب خود را به آن بسپارید، برای گرفتن تخفیف با مسئول آن جا صحبت کنید.

کیک عروسی کیک عروسی

4 – به شیرینی فروشی های مناسب سر بزنید!

از آنها بخواهید که آلبوم عکس کیک هایشان را به شما نشان دهند و عکس کیک هایی که قبلاً درست کرده اند را ببینید. در این مرحله عجله نکنید، زمان کافی را برای مقایسه ی استایل ها و تخصص های هر قناد اختصاص دهید.

  • در مورد تزئینات روی کیک سوال کنید.
  • همیشه قبل از سفارش کیک اصلی بخواهید که کیک را مزه کنید. حتی اگر مشتری همیشگی مغازه هم هستید، قبل از سفارش کیک عروسی حتماً کیکشان را تست کنید که احیاناً مخلفات و طمع کیک به تازگی عوض نشده باشد. همچنین می توانید یک نمونه ی کوچک از کیک عروسیتان قبل از مراسم سفارش دهید که مطمئن شوید کیکتان درست همان چیزی است که میخواهید.

5 – کیک عروسی خود را طراحی کنید!

طراحی کیک (از بدنه ی کیک گرفته تا تعداد طبقات و رنگ و مخلفات و تزئینات روی آن) کار بسیار هیجان انگیزی است. می توانید از بدنه ی دایره ای، مربعی یا اشکال دیگر استفاده کنید. همچنین می توانید رنگ آن را مطابق تم مراسمتان یا هر رنگی که دوست دارید انتخاب کنید. برای تزئینات آن هم می توانید از فوندانت استفاده کنید (که خیلی خوشمزه نیست ولی حالت خیلی خوبی به کیک شما می دهد و می توانید اشکال مختلفی را روی کیک پیاده کنید) استفاده کنید.

برای تزئینات روی آن می توانید از میوه و گل طبیعی و خیلی چیز های دیگر هم استفاده کنید. در مورد محتویات کیک و سلایق مزه ایتان هم فکر کنید، بعداً که مشغول سفارش کیک هستید، قناد شما می تواند سلیقه ی شما را هم لحاظ کند. زمانی که فهمیدید به چه سبک کیکی بیشتر علاقه دارید، ایده های خود را در مورد کیکتان پیش قناد ها ببرید و در مورد آن ها با آن ها بحث کنید. در مورد پیچیدگی درست کردن کیک مورد نظرتان، موارد قابل اضافه شدن به کیک و هزینه های آن سوال کنید. در این مرحله، شما احتمالاً می دانید که چه کیکی را بیشتر می پسندید و کدام شیرینی فروشی ها می توانند کیک مورد نظر شما برای شما درست کنند.

  • به قناد بگویید که این کیک برای چند نفر است. هر چه تعداد مهمانان بیشتر باشد، کیک بزرگتر یا با طبقات بیشتری لازم است. به طور کلی برای هر مهمان حدود 100 گرم کیک در نظر می گیرند.
  • در مورد بودجه ی خود برای کیک به طور کامل با قناد صحبت کنید. اگر نمی توانید هزینه ی تمام امکاناتی را که برای کیک خود می خواهید بپردازید، شیرینی فروشی ها می توانند شما را راهنمایی کنند که با بودجه ای که دارید بهترین کیکی را که می توانید سفارش دهید.

کیک عروسی کیک عروسی

6 – قناد خود را انتخاب کنید!

بعد از بررسی کردن همه ی جوانب و انتخاب کردن کیک مورد نظرتان، بهترین و مناسب ترین قناد را با شرایطتان را انتخاب کنید. با قنادتان مداوم در ارتباط باشید تا بتوانید ایده های کیکتان را کامل تر و بهتر کنید. همچنین از قناد نمونه های کوچک بخواهید که مطمئن شوید همه چیز مطابق سلیقه تان است. مطمئن شوید که قنادتان همه چیز را راجع به سلیقه ی شما در مورد تزئینات و طراحی کیک می داند، و اگر قرار است برای تزئین کیک لوازمی تهیه کنید، آن ها را سر وقت به قناد برسانید تا در کار شما خلالی ایجاد نشود.

کیک عروسی کیک عروسی

7- سالم به مقصد برسانید!

یکی از نکات بسیار بسیار مهم در تهیه ی کیک عروسی، توجه به سالم رسیدن کیک به مراسم عروسی است! این کار بسیار مهم است و به خاطر بی توجهی یا ناشی گری یک نفر ممکن است کیک عروسیتان به کل خراب شود، چون کیک های عروسی چند طبقه هستند و جا به جا کردنشان آسان نیست.  ترجیحاً از پیک خود قنادی برای سالم رساندن کیکتان به مراسم استفاده کنید. اگر این امکان برای شما وجود نداشت، از قبل چند نفر از آشنایانتان را مسئول این وظیفه ی خطیر کنید تا در روز عروسی دغدغه ای برای کیک عروسیتان نداشته باشید!

کیک عروسی

مدل کیک عروسی

کیک عروسی میوه ای

کیک عروسی میوه ای کیک عروسی میوه ای کیک عروسی میوه ای کیک عروسی میوه ای کیک عروسی میوه ای کیک عروسی میوه ای کیک عروسی میوه ای کیک عروسی میوه ای کیک عروسی میوه ای کیک عروسی میوه ای کیک عروسی میوه ای کیک عروسی میوه ای

کیک عروسی با گل

کیک عروسی گل کیک عروسی گل کیک عروسی گل کیک عروسی گل کیک عروسی گل کیک عروسی گل کیک عروسی گل کیک عروسی گل کیک عروسی گل کیک عروسی گل کیک عروسی گل کیک عروسی گل

کیک عروسی ساده

کیک عروسی ساده کیک عروسی ساده کیک عروسی ساده کیک عروسی ساده کیک عروسی ساده کیک عروسی ساده کیک عروسی ساده کیک عروسی ساده کیک عروسی ساده کیک عروسی ساده کیک عروسی ساده کیک عروسی ساده

کیک عروسی خاص

کیک عروسی خاص کیک عروسی خاص کیک عروسی خاص کیک عروسی خاص کیک عروسی خاص کیک عروسی خاص کیک عروسی خاص کیک عروسی خاص کیک عروسی خاص کیک عروسی خاص کیک عروسی خاص کیک عروسی خاص کیک عروسی خاص کیک عروسی خاص

کیک عروسی لوکس

کیک عروسی لوکس کیک عروسی لوکس کیک عروسی لوکس کیک عروسی لوکس کیک عروسی لوکس کیک عروسی لوکس کیک عروسی لوکس کیک عروسی لوکس کیک عروسی لوکس کیک عروسی لوکس

قبل از سفارش کیک عروسی ، این مقاله را بخوانید
4.6 (92.73%) 22 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *