سرویس طلا
سرویس طلا ، خرید محبوب عروس ها
مارس 30, 2018
کیک عروسی
قبل از سفارش کیک عروسی ، این مقاله را بخوانید
آوریل 10, 2018

جشن عروسی از مهم ترین مراسمات زندگی هر زوجی است که بر اساس موقعیت جغرافیای و کشور آنها طریقه برگزاری مراسمشان هم متغیر است و تشریفات به طور کلی یعنی هر آنچه برای نظم و زیبایی مراسم انجام شود و نه به معنی هدر کردن هزینه ها برای تجملات بی هوده ،در لغت، تشریفات به معنی آداب انجام مراسم است.

کارشناسان تشریفات با توجه به تجربیاتی که در امر برگزاری مراسم دارند روند اجرای مراسم ازدواج را به عهده میگیرند و تا حدی خیال عروس و داماد را از کیفیت برگزاری مراسمشان راحت میکنند زیرا با آداب و رسوم و فرهنگ برگزاری مراسم در اون منطقه آشنایی کافی دارند.


مزیت استفاده از دفاتر تشریفات

برای برگزاری یک مراسم خوب و مناسب باید از مدت ها قبل برنامی ریزی دقیق و منظمی داشته باشید و مدت زمان زیادی را صرف این کار مهم بکنید تا یک برنامه بی عیب و نقص را نوشته و به آن جامه عمل بپوشانید. این امور را می توانید به مجموعه ای بسپارید تا بنا بر تجربه بالا در این امور آن را به بهترین روش برنامه ریزی و اجرا نمایند. این مجموعه ها میتوانند با هزینه های متفاوتی برای شما این امر مهم را مهیا نمایند اما عموما مجموعه های تشریفات قیمت های بالا و مراسمهای سنگین را به عهده می گیرند.

بدون شک مراسمی بسیار لوکس و دوست داشتنی هزینه بالایی هم در بر خواهد داشت. برای عروس و داماد جوان و کم تجربه کار بسیار مشکلیست که آنچه را که به عنوان مراسم رویایی در سر دارند مدیریت و اجرا نمایند. در مراسم عروسی زوج باید به دور از استرس و نگرانی باشند و سپردن کارها به شخص یا اشخاص دیگری میتواند این امر را مهیا کند.یک مراسم با هزینه مناسب و کیفیت مطلوب بی شک موردی است که همه به دنبال آن هستند. هزینه مراسم شما به عوامل متعددی از جمله شهر برگزاری، فصل برگزاری، تعداد میهمانان و بسیاری عامل دیگر مربوط است. دفاتر تشریفات با تجربه کافی خود این امکان را برای شما فراهم می نمایند که مناسب ترین و با کیفیت ترین خدمات را در اختیار داشته باشید. البته این مجموعه ها بابت این خدمت به مشتریان، از آنها هزینه دریافت می کنند. مجموعه جشنو که یک تشریفات آنلاین می باشد این کار را به صورت رایگان در اختیار عروس و داماد قرار می دهد.

عوامل بسیار زیادی در کیفیت یک مراسم تاثیر دارند. مهم ترین آنها را می توان تالار یا باغ، پوشش و آرایش عروس و داماد، آتلیه و پذیرایی دانست. باغ یا تالار و در کل تمام مولفه های مربوط به مراسم جشن شما، آن چیزیست که همیشه در خاطرتان خواهد ماند پس حتما باید متناسب با میل و سلیقه تان انتخاب گردد. تالار با توجه به محدودیت زمانی بیشتر از دیگر خدمات دهندگان، لازم است در مرحله اول انتخاب شده و دیگر خدمات با توجه به زمان تالار مدیریت شوند. پوشش و آرایش شما در این شب اگر باب میلتان نباشد همیشه حسرت آن را می خورید. پذیرایی از میهمانان و شاد بودن مراسم موجب می گردد همیشه مراسم شما در خاطرات بماند. یک مجموعه تشریفاتی، متناسب با بودجه شما مناسب ترین ها خدمات و مجموعه های خدمات دهنده را خدمت شما معرفی می نماید. مجموعه جشنو نیز به صورت آنلاین و غیر حضوری و رایگان این کار را در اختیار شما قرار می دهد.

تشریفات تشریفات

نکات اولیه قابل توجه

اولین موردی که در مراسم باید به آن توجه ویژه نمایید این است که آیا مراسم عقد و عروسی شما جداگانه است یا با هم و در یک شب. و پس از آن این که آیا تمایل دارید مراسم شما جدا باشد یا مختلط و این که آیا تمایل دارید مراسمتان در باغ باشد یا تالار و امثال این گونه سوالات که لازم است برای انتخاب خوب پاسخ آنها را بدانید. سپس با توجه به پاسخ شما به این سوالات میتوانید مقدمات انتخاب هایتان را بچینید. در مرحله بعد باید تاریخ مراسم را مشخص نمایید تا بتوانید از چند ماه قبل رزرو ها و هماهنگی ها را شروع نموده و از استرس خود هنگام مراسم بکاهید.

مورد مسلمی که وجود دارد این است که برای عروس و داماد کم تجربه این کارها بسیار وقت گیر و تا حدی سخت و طاقت فرسا می باشد و بدون شک به کمک فرد یا افراد با تجربه ای در این زمینه نیاز خواهند داشت و در صورتی دوست یا آشنایی خبره نداشته باشند موسسات تشریفاتی به خوبی می توانند در این زمینه کمک کننده باشند.

توجه نمایید که تمامی انتخابات شما می توانند در زیبایی و جذابیت مراسم شما موثر باشند. از این جمله می توان به سرویس طلا ، آرایشگر و گریمور برای آرایش عروس، پیرایشگر داماد، لباس عروس و داماد، آتلیه و گل آرایی و خیلی موارد دیگر اشاره نمود. و باید از ابتدا به تمام این انتخابات توجه ویژه نمایید.

یکی از مهم ترین مولفه های تشریفات منوی غذایی و پذیرایی است. این عامل بسیار زیاد می تواند در  هزینه مراسم موثر باشد.

در بعضی پارامتر های مراسم بازه قیمتی خیلی زیاد نیست. به شما توصیه میکنیم در این موارد هزینه را چندان وارد بررسی ها نکرده و بیشتر به کیفیت توجه کنید. و مواردی هم که در خوش گذرانی میهمانان و شاد شدن مراسمتان موثر اند سعی نمایید بهترین ها را انتخاب کنید.

در مناطق مختلف ایران آداب و رسوم متفاوتی دارند. خیلی اهمیت دارد که متناسب با همین آداب و رسوم مراسمتان را برگزار کنید. از جمله این مراسمات می توان به ساز های محلی و خاص و همچنین رقص های زیبای مخصوص منطقه اشاره نمود.

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر قیمت مراسم، تاریخ برگزاری است. بدین صورت که در فصولی مانند تابستان و بهار بسیار مراسم عروسی به نسبت زمستان و پاییز گران تر خواهد بود و هم چنین در روز های تعطیل بسیار مراسم شما گران تر و مدیریت آن سخت تر خواهد شد.

هر چه بخواهید مراسم شما در شب خاص تری برگزار گردد باید سریع تر اقدام نمایید. بدین معنا که اگر تصمیم دارید در شبی خاص مانند اعیاد مذهبی و در یک مجموعه خاص مراسم را اجرا نمایید لازم است شش ماه تا یک سال زودتر اقدام به رزرو نمایید و شکی نیست که اگر یک ماه قبل از مراسم اقدام کنید نمی توانید در تاریخ و محل دلخواهتان مراسمتان را برگزار نمایید. البته این مورد در زمستان کمتر اتفاق می افتد.

در نهایت به صورت خلاصه می توان گفت که مجموعه های تشریفات با توجه به سابقه و تجربه ای که در زمینه برگزاری مراسم دارند بدون شک بهتر از عروس و داماد جوان و بی تجربه می توانند مراسم شما را مدیریت نمایند و در ازای این کار از شما هزینه ای دریافت میکنند و مجموعه جشنو به صورت آنلاین و رایگان این خدمت را در اختیار شما قرار می دهد.

تشریفات تشریفات

دفاتر تشریفات ، مدیریت مراسم شما
4.9 (97.14%) 21 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *