کارت عروسی هوشمند! قاتل کارت عروسی یا مقتول ؟!

ازدواج سفید
ازدواج سفید چیست ؟
آگوست 30, 2017
دسته گل عروس
چگونه زیبا ترین دسته گل عروس را انتخاب کنیم؟
دسامبر 16, 2017
نمایش همه
کارت عروسی قاتل یا مقتول
کارت عروسی هوشمند! قاتل کارت عروسی یا مقتول ؟!
4.9 (98.67%) 15 votes

در این مقاله می‌خواهیم به این سؤال پاسخ دهیم که با پدیدار شدن کارت‌های عروسی هوشمند آیا کارت عروسی فیزیکی در حال افول است ؟ به‌عبارت‌دیگر آیا کارت عروسی هوشمند در حال جایگزین شدن با کارت‌های فیزیکی می‌باشد؟ در ادامه با ما همراه باشید …


در دنیای امروز، دیجیتالی شدن امور بر کسی پوشیده نیست … از تاکسی‌های اینترنتی گرفته تا سوپر مارکت های آنلاین که هرروزه بر زندگی ما اثر می‌گذارند .در این شرایط کارت عروسی هوشمند پدیده‌ای جدید در کارت‌های دعوت محسوب می‌شود . اولین سؤالی که به ذهن هرکس خطور می‌کند این است که آیا با این نوع کارت دعوت، کارت عروسی فیزیکی حذف می‌شود یا اینکه کارت عروسی فیزیکی بدون تغییر باقی می‌ماند .؟!

برای پاسخ به این سؤال انواع مدل‌های کارت‌های عروسی هوشمند را بررسی می‌کنیم .

مدل اول

این مدل با استفاده از فیلم کار میکند

در این مدل به‌صورت کامل کارت عروسی حذف نمی‌شود اما انتخاب شما برای کارت محدود می‌باشد .به این معنی که فقط از میان مدل‌های محدودی از کارت دعوت می‌توانید انتخاب داشته باشید .علت این امر مخصوص بودن کارت‌های این مدل از هوشمند سازی می‌باشد .

روش کار

در این روش مهمان‌های شما باید روی گوشی خود برنامه‌ای را نصب کنند . این کار با اضافه کردن آدرس نصب برنامه ،بر روی کارت عروسی امکان‌پذیر می‌شود .پس‌ازاینکه مهمان‌ها برنامه را روی گوشی خود نصب کردند می‌بایست گوشی خود را مقابل کارت دعوت بگیرند و خدمات این روش در این مرحله آغاز می‌شود .در قسمت زیر می‌توانید مزایای خدمات این کارت را ببینید .

مزایا

 • امکان مشاهده فیلم مورد درخواست شما روی گوشی مهمان‌ها
 • امکان نمایش عکس‌های عروس و داماد روی گوشی مهمان‌ها
 • امکان نمایش کروکی جشن به مهمان‌ها

مدل دوم

کارت عروسی سایت

این مدل با استفاده از وب سایت کار میکند

در این مدل به‌صورت کامل کارت عروسی شما حذف می‌شود . در این روش از طریق یک لینک که برای مهمان‌ها ارسال می‌شود مهمان‌های خود را دعوت می‌کنید .

روش کار

در این روش برای هر مراسم یک صفحه اختصاصی در فضای مجازی ساخته می‌شود .شما با ارسال لینک این صفحه به تک‌تک مهمان‌ها آن‌ها را به جشن خود دعوت می‌کنید .

مزایا

 • امکان فعال کردن روزشمار در صفحه جشن
 • امکان نمایش عکس عروس و داماد در صفحه
 • امکان نمایش کروکی در صفحه

 مدل سوم

کارت عروسی هوشمند

این مدل با اسفاده از پیامک کار میکند

در این مدل کارت عروسی شما حذف نمی‌شود و فرقی نمی‌کند که کارت شما چه طرح و مدلی باشد.کارت دعوت جدید باشد یا قدیمی .در این روش هیچ تغییری در کارت عروسی شما ایجاد نمی‌شود و فقط یک جمله به کارت عروسی شما اضافه می‌شود . مثلاً چنین جمله‌ای : لطفاً عدد 2 را به 50002000 ارسال نمایید .

روش کار

در این روش،ابتدا شماره‌های مهمان‌ها جمع‌آوری می‌شود این کار یا توسط عروس و داماد انجام می‌شود و یا اگر به هر دلیلی این کار امکان‌پذیر نباشد با چاپ جمله‌ای که در بالا توضیح داده شد بر روی کل کارت‌های دعوت شماره مهمان‌ها جمع‌آوری می‌شود . پس‌ازآن متناسب با درخواست عروس و داماد خدمات هوشمند سازی انجام می‌شود .

مزایا

 • خدماتی که در این نوع ارائه می‌شود شامل موارد زیر است :
 • ارسال پیام خوشامدگویی به مهمان‌ها هنگام شروع جشن عروسی
 • دریافت دل نوشته‌ای مهمان‌ها قبل از جشن عروسی
 • ارسال پیام تشکر در پایان جشن عروسی
 • ارسال کروکی قبل از مراسم

با بررسی 3 نوع کارت دعوت هوشمند بالا به این نکته می‌رسیم که هوشمند سازی کارت عروسی نتوانسته کارت عروسی را حذف کند !کارت دعوت فیزیکی همچنان بیشترین میزان استفاده را برای دعوت از مهمان‌ها دارد .

نکته دیگر اینکه با مراجعه به آمارهای سایر کشورها، به این باور می‌رسیم که کارت عروسی فیزیکی بیشترین استفاده را در میان سایر روش‌های دعوت مهمان‌ها دارد و هیچ روشی نتوانسته جایگزین آن شود .

بدیهی به نظر می‌رسد برای استفاده از کارت دعوت هوشمند بهتر است از روش‌هایی استفاده کنیم که باعث حذف کارت عروسی نشود. هرچند هوشمند سازی کارت عروسی امری سلیقه‌ای هست اما کارت عروسی از دیرباز، بهترین و مرسوم‌ترین روش برای دعوت از مهمان‌ها بوده و روش‌های هوشمند سازی که باعث کمترین تغییر در کارت عروسی می‌شوند انتخاب‌های مرسوم‌تری محسوب می‌شوند .

نتیجه نهایی اینکه کارت دعوت هوشمند قاتل کارت عروسی نمی‌باشد و کارت عروسی فیزیکی همچنان یکه‌تاز میدان است .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *