کیک عروسی
قبل از سفارش کیک عروسی ، این مقاله را بخوانید
آوریل 10, 2018
مدل سرویس طلا
انواع مدل سرویس طلا + عکس
آوریل 19, 2018

در انتخاب حلقه ازدواج باید دقت و حساسیت کافی را به خرج داد زیرا اگر گزینش حلقه را سرسری بگیرید موجب نارضایتی شما در اینده خواهد شد در زیر به نکاتی برای انتخاب و خرید حلقه ازدواج اشاره شده است.


1) سفارش حلقه ازدواج

اگر زوج سخت پسندی هستید می توانید حلقه ازدواج مورد نظرتان رابپسندید و به یک طلا ساز ماهر ومعتبر برای ساخت بدهید.

حلقه ازدواج سفارشی حلقه ازدواج سفارشی

2) حلقه جفت

بعضی افراد از حلقه ازدواج جفت بدشان می آید زیرا در حلقه های جفت حلقه مرد کمی حالت زنانه و حقه زن کمی حالت مردانه به خود گرفته است این گونه افراد می توانند فارغ از جفت بودن حلقه مورد نظر خود را بپسندند.

حلقه ازدواج جفت

3) برای حلقه و انگشتر تفاوت قائل شوید

برای حلقه ازدواج از حلقه های درشت و پر نگین استفاده نکنیدحلقه باید حداکثر یک ردیف نگین یا یک نگین درشت داشته باشد استفاده از حلقه های ساده و بدون نگین بارنگ دلخواهه شما نیز می تواند زیبا باشد بعدا برای جشن ازدواج می توانید از انگشتر های نگین دار و درشت استفاده کنید البته دقت کنید که حلقه و انگشتر ازدواج از لحاظ جنس و رنگ هماهنگی داشته باشند.

حلقه ازدواج حلقه ازدواج حلقه ازدواج حلقه ازدواج

4) حواستان به نگین باشد

هنگام خرید حلقه ازدواج دقت کنید که نگین های موجود خیلی خوب به حلقه متصل باشد و تا حد ممکن در قالب های کوچک طلا که آنها را در برگرفته قرار داشته باشد و گرنه امکان جدا شدنشان نیز بیشتر است.

حلقه ازدواج حلقه ازدواج

5) حلقه گرد

حلقه ازدواج خود راسعی کنید گرد و مسطح انتخاب کنید زیرا حلقه هایی که زاویه دارند در انجام کار های روزمره به لباس و وسایل گیر کرده وباعث ازردگی خاطر شما می شوند. و امکان افتادن نگینآنها در این حالت بیشتر است.

6) اینترنت

قبل از خرید حلقه ازدواج در اینترنت مدل حلقه های مختلف را ببینید و مدل دلخواه خود را براورد کرده و بسنجید و بروید چندین مدل حلقه دستتان کنید از بین ان ها چند تا را در اولویت قرار دهید که وقتی با همسرتان برای خرید حلقه می روید مدل هایی در نظر داشته باشید و گرنه آقایان حوصله زیاد گشتن به دنبال شما را ندارند.

حلقه ازدواج

6) شستشو حلقه

اگر با حلقه خود به دستشویی بروید و بعدا دست خود را بشویید اگر نگین داشته باشد صابون بین نگین های آن رفته و هم به راحتی تمیز نمی شود و هم سبب کدر شدن نگین ها می شود پس سعی کنید قبل از دستشویی رفتن حلقه خود را از دست بیرون اورید.

7) سایز بزرگ بخرید

حلقه ازدواج خود را قرار است یک عمر دست کنید و ممکن است به احتمال زیاد شما به مرور زمان چاق شوید پس بهتر است حلقه ی خود را کمی بزرگتر انتخاب کنید زیرا تنگ کردن آن کاری ندارد ولی حلقه هایی که خیلی اندازه هستند برای دست کردن کمی دچار مشکل خواهید شد و اگر چاق شوید دیگر برای شما قابل استفاده نیست .

حلقه ازدواج

تاریخچه حلقه ازدواج

استفاده از حلقه ازدواج به سالیان دور و تقریبا 5000سال مصریان بر می گردد درمورد انگشتر و حلقه ازدواج هر خانم یک مدل آن را می پسندد به طوری که خانم های مسن اغلب اشکال کلاسیک وشیک پوش ها مدل های پر زرق وبرق و عجیب وغریب را می پسندند دختران ساده طرفدار سادگی وحلقه های ساده هستند و دختران امروزی نیز تقریبا طرفداره همه نوع حلقه ای هستند منتها در این میان اغلب انتخاب با خانم ها و خرید با اقایان. حلقه های قدیمی که در حفاری ها به دست امده شکل های مختلفی دیده می شودکه روی برخی از آن ها حجمی شبیه چشم نصب شده و برخی دیگر به شکل ماره است که سرو دم آن به هم متصل است.

حلقه های به دست آمده از گذشته رومیان شکل کلید روی آن ها دیده می شود که گویا آن ها را برای حفاظت و نگهداری خزائن ساخته اند. معمول ترین حلقه های بدست آمده آنان است که مهر هایی روی آن ها نصب شده که باستان شناسان عقیده دارند که در گذشته ابتدا این حلقه ها معمول شده و با این حلقه ها اسناد مهم را مهر وامضا می کردند که دارای اعتبار باشد و بدین ترتیب مشخص می شود که حلقه ها قبل از اینکه برای مصارف زینتی به کار روند وسیله ای برای رسمیت اسناد بوده اند.

در زمان قدیم اگر پادشاهی حلقه خود را به کسی می داد نشانه این بود که آن فرد نماینده تمام الاختیار آن پادشاه است. در زمان های قدیم حقه های ازدواج ابتدا از اهن ساخته شده وپس از آن اشراف برای زینتی کردن آن از طلا آن را ساخته وحتی گاهی از عاج آن را می ساختند.

حلقه ازدواج باستانی

حلقه نامزدی

حلقه نامزدی حلقه ای است که زمانی که عروس بله را می دهد از طرف خانواده داماد دست عروس می کنند برا نشان شدن و به رسمیت شناخته شدن این ازدواج وبه انتخاب خانواده داماد خریداری شده است اما حلقه ازدواج حلقه ای است که عروس وداماد هر دو به اتفاق هم برای انتخاب وخریداری آن رفته وهنگام جاری شدن خطبه عقد دست یکدیگر می کنند. در یونان باستان برای اولین بار (ویدون) یک حلقه را به عنوان مظهر وفاداری شوهرش همیشه همراه خود داشت به هر حال بااین سابقه تاریخی هدیه دادن حلقه به هنگام نامزدی نشانه عشق است و در مراسم نامزدی نقش مهمی دارد.

چرایی دست کردن حلقه ازدواج در انگشت چهارم دست چپ

رگ عبور کرده از این انگشت مستقیما با قلب ارتباط دارد و به این ترتیب از قدیم این رگ را رگ عشق نامیده اند و حلقه ازدواج را در این انگشت می کنند.

در انتها از شما دعوت میکنیم تا از مقاله ی سرویس طلا دیدن کنید تا به بتوانیم شما در انتخاب حلقه ازدواج کمک بیشتری کنیم.

حلقه ازدواج حلقه ازدواج

همه چیز در مورد حلقه ازدواج
4.9 (97.04%) 27 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *