مهم ترین اصول در انتخاب کت و شلوار داماد

مدل سرویس طلا
انواع مدل سرویس طلا + عکس
آوریل 19, 2018
حلقه نامزدی
تاریخچه و تفاوت حلقه نامزدی و ازدواج
آوریل 28, 2018

بیایید با خودمان رو راست باشیم، شب عروسی شب عروس است. همه این را میدانند. از اسم این مراسم هم معلوم است که تمام تمرکز روی «عروس» است نه داماد، و گرنه اسمش «دامادی» بود! لباس عروس ، آرایش عروس ، دسته گل عروس ، ماشین عروس ، همه چیز برای عروس ! تنها چیزی که داماد مالکیت آن را در شب عروسی دارد کت و شلوار داماد هست. پس بهتر است که تا جایی که میتواند از این حق مالکیت استفاده کند و بهتر و بیشتر در کنار عروسش بدرخشد!


قانون اول :اندازه ی درست کت و شلوار داماد

اولین و مهمترین نکته در انتخاب کت و شلوار داماد مناسب، اندازه ی مناسب کت و شلوار و فیت بودن آن در تن داماد است. حتی گران ترین کت و شلوار هم اگر اندازه ی شما نباشد، افتضاح به نظر می آید. علاوه بر اینکه کت و شلوار داماد باید درست اندازه ی او باشد، داماد باید در لباس هایش کاملاً احساس راحتی کند.

دکمه یا دکمه های کت داماد نباید به سختی بسته شود، در عین حال بعد از بستن دکمه های کت، کت نباید اصلاً در تن داماد گشاد باشد. آستین کت باید مچ را بپوشاند و حدود یک سانت پایین تر از آستین پیراهن قرار بگیرد. لبه ی پایینی کت باید روی باسن را بپوشاند و درز پشتی کت نباید باز شود و اگر این اتفاق افتاد، یعنی کت خیلی تنگ است. یقه ی کت باید صاف قرار بگیرد و راحت روی کت بخوابد. شانه ی کت باید دقیقاً روی شانه ی شما قرار بگیرد و شلوار داماد باید در حالت ایستاده و نشسته علاوه بر اندازه بودن برای او راحت باشد و طول شلوار باید به قدری باشد که حدود یک سوم بالایی کفش را بپوشاند. با دانستن و رعایت کردن این نکات، قسمت مهمی از انتخاب کت و شلوار مناسب عروسیتان را پشت سر گذاشته اید!

کت و شلوار داماد کت و شلوار داماد

خریدن بهتر از اجاره کردن

گرچه که بعضی از افراد به خاطر بودجه ی کمشان و یا احساس اینکه لباس روز عروسیشان بعداً به دردشان نخواهد خورد به سمت اجاره ی کت و شلوار داماد ی خود کشیده می شوند، ولی این کار اصلاً توصیه نمی شود. در اکثر مواقع، این کار به سادگی قانون اول را نقض می کند. لباس هایی که اجاره ای هستند معمولاً به خوبی اندازه ی شما نمی شوند، علاوه بر این معمولاً کیفیت خوبی هم ندارند. علاوه بر تمام این ها، لباس های اجاره ای معمولاً چند بار توسط آدم های دیگر پوشیده شده اند. آیا مهمترین شب زندگیتان ارزش منحصر به فرد بودن را ندارد؟

کت و شلوار داماد کت و شلوار داماد

دوختن بهتر از خریدن

اگر که به اندازه ی کافی قبل از عروسیتان برای خرید کت و شلوار برنامه ریزی کنید، فرصت این را دارید که کت و شلوار خود را به دست یک خیاط ماهر بسپارید. شما می توانید به جای گذاشتن وقت زیاد و گشتن در مغازه های مختلف و بررسی کردن تمامی مدل های موجود در بازار برای پیدا کردن کت و شلوار مناسبتان، بودجه تان را صرف دوختن کت و شلوار خودتان بکنید!

هنگامی که قصد خرید کت و شلوار داماد ی خود را دارید، ممکن است هرگز سایز دقیق خود را پیدا نکنید، چون که فرم بدن و قد و هیکل هیچ دو آدمی مثل هم نیست. ممکن است کتی را بپسندید که کاملاً سایز شما باشد ولی آستین هایش برایتان کوتاه باشد، همه چیز کت مناسب شما باشد ولی رنگ آن را نپسندید، کت جنس مورد علاقه ی شما را داشته باشد ولی برایتان بلند باشد یا خیلی مسائل دیگر. پس برای داشتن بهترین انتخاب، از چند ماه قبل به خودتان فرصت دهید و به دنبال خیاطی ماهر باشید که به بودجه ی شما بخورد. با مشورت خیاط، بهترین پارچه را متناسب با بودجه تان انتخاب کنید و بقیه ی کارها را به خیاطتان بسپارید!

کت و شلوار داماد کت و شلوار داماد

کلاسیک یا مد روز؟

آیا تا به حال به عکس های عروسی قدیمی خانوادگیتان سر زده اید؟ تا به حال از دیدن دامادی که شلوار خمره ای یا پیله دار دارد خندیده اید؟ این بلایی است که با دنبال کردن مد روز ممکن است در آینده سر خودتان بیاید!

اگر که میخواهید چند سال دیگر عکس هایتان احمقانه به نظر نیایند و خجالت آور نباشند، اگر که میخواهید همیشه از دیدن عکس های عروسیتان لذت ببرید، اگر که میخواهید عکس هایتان با گذشت زمان بی ارزش نشوند، از مد روز دوری کنید. پیروی از مد روز برای انتخاب کت و شلوار باعث میشود که لباس ها و عکس هایتان فقط برای چند سال اخیر ارزشمند باشند، پس به جای پیروی از مد روز، سعی کنید یک انتخاب کلاسیک و ماندگار داشته باشید. انتخاب درست شما میتواند تا سالیان سال عکس های شما را جذاب و دیدنی کند.

کت و شلوار داماد کت و شلوار داماد

بهترین رنگ ها

رنگی که بیشتر آدم ها برای کت و شلوار داماد متصورند، رنگ مشکی است. کت، شلوار و کفش مشکی همراه با پیراهن سفید یک ترکیب بی نظیر و کلاسیک را میسازد. امروزه به غیر از رنگ مشکی از رنگ آبی تیره و نفتی، کرمی، شیری، خاکستری، سورمه ای و حتی سفید هم برای کت و شلوار دامادی استفاده میشود.

در کل بهتر است از رنگ های سرد و کلاسیک استفاده کنید. حواستان باشد که شاید رنگ هایی مثل قرمز و سبز شما را  وسوسه به خریدن کند، ولی در نظر داشته باشید که رنگ کت و شلوار داماد نباید خیلی جالب توجه باشد چون باعث میشود تمرکز از روز عروس برداشته شود و معطوف داماد شود که به نظر نمی آید خواسته ی شما باشد! به غیر از این، بسیاری از این رنگ ها شاید فقط امروز و با شرایط حاکم بر مد به نظر شما زیبا بیاید، ولی چند سال دیگر بسیار دمده و زننده به نظر بیاید.

کت و شلوار داماد کت و شلوار داماد کت و شلوار داماد کت و شلوار داماد

هماهنگی همه جانبه

در آخر، حواستان باشد که همه چیز با هم هماهنگ باشد. هماهنگی کت و شلوار داماد با پیراهن، کراوات یا پاپیون، کفش و حتی جوراب او و همچنین هماهنگی لباس عروس و داماد با هم از نکات بسیار مهم و قابل توجه است. همانطور که لباس عروس و داماد باید تم عروسی و نوع مراسم هماهنگی داشته باشد، باید این هماهنگی بین لباس عروس و داماد و در لباس های خود عروس و داماد نیز وجود داشته باشد. با بررسی شرایط عروسی و لباس عروس و استفاده از نظر همسرتان، انتخابتان را هوشمندانه تر کنید.

مهم ترین اصول در انتخاب کت و شلوار داماد
4.9 (98.26%) 23 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *