عروسی
جشن عروسی ، آری یا خیر؟
مارس 10, 2018
لباس نامزدی
چگونه لباس نامزدی خود را انتخاب کنیم؟
مارس 25, 2018

از جمله کارهایی که می تواند بسیار در زیبا سازی عروس خانم موثر واقع شود گریم عروس است. به کمک گریم می توان مشکلات پوستی و صورت را برطرف نمود. گریم می تواند چهره شما را به کلی دگرگون نماید بدون اینکه آرایش عروس زننده و غلیظی داشته باشید. در واقع گریم عروس یک تکنیک ظریف برای آرایش عروس سنگین است. در گریم سایه های روشن و تیره ای روی پوست ایجاد می شود تا خطای دید در چهره ایجاد گردد که این خطا موجب کم شدن ایرادها و بارز شدن زیباییهای چهره عروس میشود. البته این تکنیک ها و رویکردها، روی هر شخص با توجه به ویژگی های آن شخص متفاوت خواهد بود اما روش کلی کار یکی است.


گریم عروس به کلی با آرایش عروس متفاوت است

در گریم زیبا سازی به کمک عواملی که خود را نشان ندهد انجام می‌شود و باعث می گردد گریم مخفی تر از آرایش جلوه کند زیرا در آرایش از رنگ و لعاب استفاده می شود اما در گریم عموما از رنگ های زیاد استفاده نمی شود. گریم همیشه اغراق آمیز یا در راستای تغییر چهره نیست و خانم‌ها‌ با رعایت حجاب کامل و شئونات اسلامی می‌توانند هر روز خود را گریم کنند و بدون جلب توجه خاصی, در طول روز از آن استفاده کنند. گریم برخلاف آرایش بدون رنگ است و فقط با سایه روشن اقدام به تعادل سازی می‌کند؛ که البته برای حضور در اماکن غیر رسمی و مهمانی‌ها‌ی زنانه به هر میزان می‌توان لوازم آرایش رنگی به آن افزود.

گریم عروس گریم عروس

روش کلی اجرای گریم عروس

در اجرای گریم به طور کل دو روش مورد استفاده قرار می گیرد که عبارتند از:

  • کانتور ( تیره کردن )
  • هایلایت (روشن کردن )

تیره کردن برای کمرنگ کردن و کاهش ایرادهای صورت است و روشن کردن برای نمایان کردن و برجسته کردن زیبایی های صورت است.

برای انجام این کار از اختلاف رنگ ها استفاده می شود پس ابتدا می بایست رنگ دقیق پوستتان را بدانید تا بتوانید دو درجه تیره تر و دو درجه روشن تر را هم بشناسید. سپس روش کار به این صورت است که برای تیره کردن یا کانتور از سایه و رنگ های دو درجه تیره تر از پوستتان و رنگ های مات و بدون درخشندگی استفاده می شود و برای روشن کردن یا هایلایت از رنگ زمینه یا فون دو درجه کمتر را انتخاب می کنیم که میتواند از هر دو نوع رنگ مات یا براق استفاده کنید. به طور خلاصه می توان گفت کانتور برای کم رنگ کردن نقاط ضعف و هایلایت برای برجسته سازی زیبایی های چهره به کار میروند.

گریم عروس گریم عروس

چرا گریم عروس ؟

از جمله توانایی های گریم میتوان به باریک نشان دادن دماغ، برجسته کردن لب باریک، کوتاه نشان دادن پیشانی بلند، برجسته کردن گونه ها و غیره اشاره نمود که همه این ها در زیبا نشان دادن عروس بسیار تاثیر دارند. روش کار گریم بدین صورت است که با کرم های پوشش دهنده تیره و روشن بعضی اعضای صورت فرد را بارز تر و بعضی اعضا را پنهان می نمایند که این امر سبب میگردد نقاط ضعف صورت عروس خانم نمایان نگردند. اینکه چه بخشی از صورت تیره و چه بخشی روشن باشند به مدل صورت شخص و نقاط قوت و ضعف چهره فرد آرایش شونده بستگی دارد.

هر گریم عروس مناسب چه صورتی است ؟

در ادامه یک شمای کلی از نوع اجرای گریم برای بعضی اهداف گفته شده که البته لازم است در اجرای هر کدام توانایی های لازم در اجرا را داشته باشید.

پیشانی کوتاه : هایلایت کردن خط رویش موها و روشن کردن همه قسمت های پیشانی

پیشانی بلند : تیره سازی خط رویش موها

پیشانی باریک : هایلایت کردن گیجگاه

پیشانی پهن : تیره سازی گیجگاه

فرو رفتگی های گیجگاه : هایلایت کردن فرو رفتگی ها

چانه های بلند  : تیره سازی ۱/۳ تحتانی

چانه های کوتاه : هایلایت کردن ۱/۳ از قسمت تحتانی چانه کوچک و هایلایت کردن همه قسمت های چانه رفع چین های اضافی، تیره ساختن بافت های اضافی

گونه گرد : تیره کردن همه قسمت های گونه

صورت های پهن : تیره سازی قسمت های داخلی زیر گیجگاه

صورت باریک : تیره سازی قسمت های خارجی زیر گیجگاه

گونه صاف : هایلایت کردن گونه و تیره سازی زیر گیجگاه

گریم عروس گریم عروس

گریم عروس ، پوشش عیوب چهره
4.9 (98%) 20 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *