کت و شلوار داماد
مهم ترین اصول در انتخاب کت و شلوار داماد
آوریل 24, 2018
آینه و شمعدان
فلسفه آینه و شمعدان
می 20, 2018

یکی از خاطره انگیز ترین و زیباترین لحظه های هر ازدواجی خرید حلقه نامزدی و ازدواج است ، در این مقاله از تفاوت ها ، تاریچه و دیگر نکات در ارتباط با این دو حلقه صحبت خواهیم کرد


تاریخچه حلقه نامزدی

رسم و رسوم جالبی برای حلقه نامزدی و ازدواج در جوامع وجود دارد قدمت حلقه نامزدی به زمان های خیلی دور باز می گردد. مصریان سومین سلسله پادشاهی قدیم در 2800 سال قبل از میلاد حدود 5 هزار سال پیش در جشن ازدواج خود از حلقه استفاده می کردند و اولین حلقه های آن ها شبیه سکه هایی با یک سوراخ در مرکزش بوده است که مانند حلقه آن را در انگشتان قرار می دادند که در مراسم نامزدی و ازدواج داماد ان را در انگشت عروس قرار می داد تا به وی نشان دهد که حالا او هم در ثروتش سهیم است.

حلقه نامزدی حلقه نامزدیحلقه نامزدی حلقه نامزدی

حلقه نامزدی الماس

امروزه بیشتر حلقه های نامزدی از جنس الماس هستند یونانیان باستان اعتقاد داشته اند که الماس ها اشک خدایان هستند اما رومی ها اعتقاد داشته اند که آن ها تکه هایی از ستاره های پرتاب شده هستند .

ارشدو ماکسیمیلیان اول از کشور اتریش در 17 اگوست 1477 اولین حلقه نامزدی از جنس الماس را به پرنسس ماری تقدیم کرد این حلقه شامل الماس هایی بود که تشکیل حرف ام انگلیسی را داده بود.

حلقه نامزدی

حلقه های نامزدی و ازدواج

در قرن 17 و 18 میلادی استفاده ازحلقه هایی که با الماس تزیین شده بود بین مردم رایج شده و برای تمایز با سایر حلقه ها طرح آن به شکل ساده در امده که قابل تمایز از سایر انگشتر ها باشد. حلقه نامزدی که هنگام بله دادن عروس خانواده داماد به عنوان نشان می اورند را همان هنگام و تا زمان عقد وجاری شدن خطبه عقد عروس خانم در دست چپ کرده ولی به هنگام عقد حلقه ازدواج را در دست چپ کرده وحلقه نامزدی را در دست راست قرار داده البته به انگشت کردن حلقه در دست و انگشت خاصی با توجه به اداب و رسوم وملل مختلف می تواند متفاوت باشد.

حلقه نامزدی حلقه نامزدی

چه حلقه ای برای نامزدمان بخریم؟

به خاطر اینکه حلقه نامزدی مطابق با نظر و سلیقه عروس خریداری نمی شود باید دانست که چه نوع حلقه ای برای نامزدی باید برای عروس خانم خرید حلقه نامزدی در تمام مدت در دست عروس بوده و تمامی دوستان و آشنایان می بینند پس دقت کنید که حلقه ای زیبا و موجه خریداری کنید حلقه نامزدی نیز می تواند از برلیان و جواهر تشکیل شده باشد اگر محدودیتی برای قیمت ندارید بهتر است که از جواهر استفاده کنید ولی خیلی درشت نباشد زیرا نیز هم توقع هر دو طرف برای حلقه ازدواج بالا می رود و هم دیگر حلقه ازدواج به چشم نمی اید .

شما نیز می توانید از حلقه های نامزدی دارای سنگ هایی مانند مروارید و یاقوت وزمرد نیز استفاده کنید که می تواند آن مطابق و ست با لباسی که هدیه می دهید یا رنگ چشمان و پوست عروس باشد.

 

با توجه به حساس بودن افراد روی حلقه شان باید مراقبت هایی کرد که از خراب شدن آن جلو گیری کند در زیر ذکر شده که چه وقت هایی باید حلقه را از دستتان خارج کنید که خراب نشود.

  •  خوب است که در ساحل حلقه خود را از دست در اورده زیرا به غیر از خطر گم شدن آن در ماسه ها و دریا اگر شن به زیر نگین حلقه تان برود مشکلات جدی برای دستتان به وجود خواهد اورد.
  •  در دست داشتن حلقه به هنگام انجام حرکات ورزشی به خودی خود ضرر ندارد اما اگر با وزنه کار می کنید ممکن است فشار وارده به حلقه آن را کج کند یا بشکند همچنین ممکن است موجب لق شدن نگین یا در رفتن آن از حلقه شود.
  •  هنگام دوش گرفتن واستفاده از لوازم ارایشی وبهداشتی به علت ایجاد حباب زیر حلقه مشکل ساز شده و جا به جایی یا در اوردن آن بسیار زجر اور وسخت می شود.
  •  هتگام شنا کردن خطر گم شدن حلقه همانند شنا در دریا جدی نیست زیرا با بررسی استخر می توان آن را یافت اما کلر موجود در اب استخر برای فلزات مضر است و در طولانی مدت موجب خوردگی و خراب شدن حلقه می شود.
  •  هنگام تمیز کردن خانه و استفاده از مواد شوینده حلقه را از دست خود خارج کنید زیرا مواد شوینده سبب خوردگی و کدر شدن رنگ حلقه تان می شود.

در ضمن هنگام در اوردن حلقه از دستتان آن را در جایی مشخص قرار داده که هر بار وقت زیادی را برای پیدا کردن آن هدر ندهید.

حلقه نامزدی حلقه نامزدی حلقه نامزدی حلقه نامزدی حلقه نامزدی حلقه نامزدی حلقه نامزدی حلقه نامزدی

 

تاریخچه و تفاوت حلقه نامزدی و ازدواج
4.9 (98.1%) 21 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *