آرایش عروس
گریم عروس ، پوشش عیوب چهره
مارس 15, 2018
سرویس طلا
سرویس طلا ، خرید محبوب عروس ها
مارس 30, 2018

نمیدانید که برای نامزدی خود چه لباسی بپوشید؟ شما تنها نیستید. عروس ها معمولاً زمان زیادی را برای انتخاب ظاهر و پوشش خود صرف می کنند. اگر شما هم مایل به انتخاب لباس نامزدی درست هستید، قبل از اینکه سراغ کمد خود بروید یا به مغازه ها سر بزنید، با ما همراه باشید.


1 – لباس هایی بپوشید که به شما احساس “خودتان” بودن می دهند

الان زمان پوشیدن لباس های دست و پا گیر و ناراحت نیست. عروس باید در لباس نامزدی ای که انتخاب می کند، احساس راحتی کند. او باید کاملاً شبیه به خودش باشد، اما در بهترین حالتش! لباس هایی که خیلی فراتر از سطح راحتی عروس هستند باعث می شوند عروس اصلاً زیبا و طبیعی جلوه نکند. پس در بین گزینه های مناسب، راحت ترین لباس را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که چیزی غیر از چیزی که واقعاً هستید به نظر نیایید، چون در غیر این صورت کاملاً مصنوعی به نظر می آیید و در هیچ کدام از عکس هایتان هم شبیه خودتان نمی افتید.

لباس نامزدی لباس نامزدی

2 – همدیگر را کامل کنید، اما عین هم نباشید!

کامل کردن همسرتان یک چیز است، اما انتخاب طرح ها و رنگ های عین هم برای لباستان چیز دیگر. وقتی مشغول انتخاب لباس نامزدی خود و همسرتان هستید، دنبال رنگ های مکمل و طرح های مکمل بگردید. میتوانید قسمتی از رنگ لباس خود را با قسمتی از لباس همسرتان مانند کراوات او ست کنید. طرح های ساده تر انتخاب کنید و سعی کنید از طرح های بسیار شلوغ بپرهیزید، زیرا در عکس هایتان تمرکز را از روی شما برداشته و آن را معطوف به لباستان می کند.

3 – رنگ های ملایم و سرد و خنثی را انتخاب کنید

برای رنگ لباس نامزدیتان از رنگ های نزدیک به لباس عروس بپرهیزید. توجه داشته باشید که رنگ هایی مانند سفید، شیری، کرمی و بقیه ی رنگ هایی که نزدیک رنگ لباس عروسی هستند، برای لباس نامزدی مناسب نیستند. همچنین بهتر است رنگ های ملایم تر و سرد تر را برای این مراسم انتخاب کنید. سعی کنید رنگ های انتخابی با رنگ پوستتان هماهنگی داشته باشند. می توانید از رنگ سال هم برای انتخاب لباس استفاده کنید یا لباس خود را با تم مراسمتان هماهنگ کنید. تناسب لباستان با لباس همسرتان فراموش نشود.

لباس نامزدی لباس نامزدی

4 – شکل بدن، فرم لباس

لباس ها بهترین ظاهر را زمانی دارند که درست اندازه ی شما هستند و شما را هر چه درست تر نشان می دهند و ویژگی های شما را تشدید می کنند. با انتخاب لباس با توجه به شکل بدن، باعث می شوید که به بهترین شکل ممکن به نظر بیایید.

از مهمترین نکات لباس نامزدی که قبلاً هم به آن اشاره شد، راحتی عروس در آن است. لباسی را انتخاب کنیم که در عین راحتی کاملاً اندازه ی شما باشد و برایتان گشاد نباشد. مدل های باریک تر و تنگ تر و آن هایی که کمر بلند تر دارند می توانند شما رو بلندتر از چیزی که هستید نشان دهند. اگر اندام کوچک و ظریفی دارید و مایلید بیشتر جلوه کنید میتوانید از لباس های کار شده و حجم دار استفاده کنید. همچنین اگر بالا تنه و پایین تنه تان متناسب نیست، از لباسی با بالا تنه ی کوتاه و خط کمر بالا برای بالا تنه ی بلندتر و از دامن پف دار و کوتاه برای پایین تنه ی کوتاه تر استفاده کنید.

همچنین متانسب با لباس و قدتان، به رنگ، نوع، و اندازه ی پاشنه ی کفشی که میخرید دقت کنید.

لباس نامزدی لباس نامزدی

5 – لباس نامزدی ساده یا نه؟

این که لباستان ساده یا کار شده باشد یک انتخاب شخصی است که به خیلی عوامل مربوط میشود. یکی از عوامل، فاصله ی نامزدی تا عقد و عروسی است. برای فواصل کم، لباس های ساده تر مناسب هستند ولی اگر این فاصله زیاد است، بهتر است از لباس های مجلسی تر و کارشده تر استفاده کنید. یکی دیگر از این عوامل، هزینه ای است که میخواهید بابت لباستان بپردازید. لباس های کارشده معمولاً هزینه ی بیشتری برای دوخت نسبت به لباس های ساده دارند و دوختنشان هم زمان خیلی بیشتری میبرد. همچنین اگر دنبال لباس آماده برای خریدن باشید، باید هزینه ی بیشتری بپردازید و باید هنگام خرید بیشتر مراقب باشید، زیرا دوخت ناشیانه ی لباس کار شده باعث میشود که به سادگی و به سرعت، تزئینات کارشده روی لباس از لباس جدا شده و ظاهر بدی به لباس نامزدی شما میدهد. اگر قصد استفاده از لباس پف دار و حجیم را دارید، بدانید که تزئینات روی لباس باعث میشود که لباستان بیش از حد برآمده به نظر برسد و اندام هایتان شکل زشتی به خود بگیرند. پس روی تزئینات لباس خود دقت کنید.

6 – کلام آخر، لباس نامزدی را چگونه تهیه کنیم؟

لباس نامزدی خود را میتوانید بخرید یا از خیاطی مجرب بخواهید که آن را برای شما بدوزد. لباس های دوخته شده به اندام شما بیشتر نزدیکند و در بدنتان بهتر شکل میگیرند. همچنین بیشتر به سلیقه ی شما نزدیکند و شما مجبور نیستید بین گزینه های موجود یکی را انتخاب کنید. با دوختن لباس میتوانید یک لباس کاملاً منحصر به فرد داشته باشید، اما توجه داشته باشید که دوختن لباس هم هزینه ی بیشتری را به شما تحمیل میکند، همان زمان خیلی بیشتری برای تهیه ی آن نیاز دارید، زیرا باید در مورد تک تک جزئیات لباس خود تصمیم بگیرید و با دقت خیاط خود را انتخاب کنید و پس از آنکه کار را به او سپردید، صبر کنید تا دوخت لباس شما کامل شود. البته بعضی جاها لباس نامزدی را هم کرایه می دهند، می توانید از این مغازه ها لباس هایی شیک تر و گران تر را با مبلغی ارزانتر کرایه کنید.

لباس نامزدی لباس نامزدی لباس نامزدی لباس نامزدی لباس نامزدی لباس نامزدی

چگونه لباس نامزدی خود را انتخاب کنیم؟
4.7 (93.64%) 22 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *