آتلیه عروس
راهنمای انتخاب آتلیه عروس
فوریه 17, 2018
لباس عروس
راهنمای انتخاب لباس عروس
مارس 3, 2018

آرایش عروس که عموما افراد معادل انگلیسی آن یعنی میکاپ عروس را استفاده می نمایند، به مجموعه عملیاتی گفته می شود که باعث زیبایی چهره عروس خانم در یکی از مهم ترین روز های زندگی وی می گردد. این مجموعه عملیات عبارتند از قرینه سازی ابروها؛ گریم عروس؛ شینیون عروس؛ رنگ مو و مش؛ میکاپ یا آرایش؛ خدمات ناخن و غیره.


در هنگام انتخاب مدل آرایش برای هر شخصی باید به فرم صورت و رنگ پوست و رنگ چشم فرد توجه ویژه داشت و مدل آرایش و موی مناسبی را با توجه به موارد گفته شده، برای او انتخاب کرد. همچنین آرایش عروس خانم نباید زیاد باشد زیرا در این صورت چهره از حالت طبیعی و زیبایی ذاتی خود خارج می گردد. گریم عروس در آرایش و زیبایی عروس بسیار موثر است و همچنین زیبایی آرایش به مهارت آرایشگر و لوازم آرایشی مورد استفاده بستگی زیادی دارد. مدل های آرایش عروس بسیار متنوع اند اما در چند دسته ی کلی قرار میگیرند که عبارتند از:

مدل آرایش عروس

آرایش عروس به طور کلی به چهار دسته ی زیر تقسیم می شود

1 ) آرایش عروس اروپایی

2 ) آرایش عروس هندی

3 ) آرایش عروس عربی

4 ) ارایش عروس ایرانی

آرایش عروس اروپایی

مدل آرایش عروس اروپایی که امروز مورد توجه خیلی از عروس خانم ها قرار گرفته است آرایش ملایم و لایت است که از سایه ها و رژ لب خیلی ملایم استفاده میشود. در این مدل چشم ها و ابروها آرایش زیادی نمی شود. بر روی برجستگی های پلک کار می کند و چهره حالت طبیعی خود را حفظ می کنند و به طور کلی این مدل آرایش بر زیبا شدن عروس تأکید می‌کنند نه تغییر چهره

آرایش عروس اروپایی آرایش عروس اروپایی آرایش عروس اروپایی آرایش عروس اروپایی آرایش عروس اروپایی آرایش عروس اروپایی

آرایش عروس هندی

در این مدل آرایش از سایه های بی قاعده و شلوغ استفاده می شود و عموما دست ها و پا ها با حنا تزئین میگردد همچنین استفاده از زیور آلات طلا بسیار مورد پسند و رایج است .

آرایش عروس هندی آرایش عروس هندی آرایش عروس هندی آرایش عروس هندی

آرایش عروس عربی

این نوع آرایش خودش به چند دسته تقسیم می گردد از جمله آرایش خلیجی و لبنانی و غیره که تفاوت های نه چندانی در آرایش رژلب و رژگونه بین آنها وجود دارد. برای مثال در آرایش لبنانی از رنگ‌های تند تر استفاده می‌شود و آرایش چشم عربی از سایه های مشکی معمولاً استفاده می کردند و کل پشت چشم سایه می شود. در آرایش عروس خلیجی پشت چشم به طور کل تیره کار می شود و عموما برای عروس هایی مناسب است که چشم های آنها پف پلک نداشته باشد و استخوان بالای پلک آنها برجسته نباشد چون با این مدل آرایش،  چشم آنها گودتر نشان داده میشود.

آرایش عروس عربیآرایش عروس عربی

آرایش عروس ایرانی

این مدل آرایش عموما حد واسطی از آرایش های عربی و اروپایی است بدین معنا که نه به تندی و سنگینی آرایش های عربی است و نه به سادگی و سبکی آرایش های اروپایی.

آرایش عروس ایرانی آرایش عروس ایرانی آرایش عروس ایرانی آرایش عروس ایرانی آرایش عروس ایرانی آرایش عروس ایرانی  آرایش عروس ایرانی آرایش عروس ایرانی

 در ادامه به بعضی نکات مهمی که در آرایش عروس باید به آنها توجه شود را مشاهده خواهیم نمود:

در مقاقه مربوط به آرایشگاه عروس گفتیم که یک روز را برای آرایش آزمایشی انتخاب کنید. در اینجا بعضی نکات مربوط به این روز و روز عروسی را خواهیم گفت:

  • روزی که برای امتحان مدل آرایش تان به آرایشگاه مد نظرتان می روید، لباس سفید بپوشید. تا تشخیص بهتری از همخوانی رنگ آرایش تان با رنگ لباس عروس  تان داشته باشید. حتی بد نیست چند عکس بدون فلاش هم بگیرید تا مدل آرایش تان را در کنار لباس سفید رنگ بهتر ببینید.
  • تا حد امکان از موی مصنوعی استفاده نکنید زیرا زیر نور فلاش کاملا مشخص می شود. با این حال اگر در مدل موهایتان از موی مصنوعی استفاده می‌کنید موها را طوری انتخاب کنید که با رنگ موی خودتان کاملا مطابقت داشته باشد و آن را حتما در عکس با فلاش هم امتحان کنید.
  •  از آرایشگر خود بخواهید چهره تان را زیاد تغییر ندهد زیرا ممکن است برای مهمان ها و حتی همسرتان تغییر چهره کامل چندان خوشایند نباشد. همچنین در عکس ها نیز خیلی جلوه زیبایی ندارد که شبیه خودتان نباشید زیرا اگر کسی شما را در عکس نشناسد دیدن عکس ها چندان لذت بخش نخواهد بود.
  •  حتما مدل موی عروسی منتخب خود را یک بار امتحان کنید تا ببینید آیا مدل انتخابی تان به شما می آید یا خیر و اگر خیلی به چهره شما نیامد اصرار بر این مدل خاص نکنید و آن را تعویض نمایید.
  • مدل های آرایشی که مورد قبول تان است را حتما به صورت عکس به آرایشگر نشان دهید زیرا با توضیح ممکن است نه شما بتوانید خوب برای او مدل انتخابی را توضیح دهید و نه او کاملا متوجه منظور شما شود.
  •  به این دلیل که لباس شما سفید است، باید آرایشی را انتخاب کنید که با رنگ لباس عروس در تضاد باشد تا موجب بی روح شدن چهره شما نگردد.
  • آرایش صورت شما باید یک روز کامل دوام بیاورند پس از آرایشگر خود بخواهید تا بهترین لوازم آرایشی را به کار گیرد تا دوام بالاتری داشته باشد.
  •  این که شما چهره تان را به آرایشگرتان شپرده اید به این معنی نیست که هیچ دخالتی در کار او نکنید. آرایشگر شما از علایقتان هیچ اطلاعی ندارد و نمیداند شما چه چیز را دوست دارید و از چه چیزی متنفرید. بنابراین از بیان علایق و احساسات خود هراس نداشته باشید.
  • در آرایش عروس تا حد امکان از مد دوری کنید زیرا مدها هر چند وقت عوض می شوند و برای روز عروسی خیلی مناسب نمی باشند. عکس و فیلم های عروسی شما تا آخر عمر باید برای شما جذاب باشد پس بهتر است که از مد نیفتد تا همیشه از آنها لذت ببرید.
  •  با آرایش صورت همه چیز تمام نمی شود. در مرحله بعد گردن و حتی شانه ها نیز باید آرایش گردند تا با رنگ آرایش صورت شما همخوانی داشته باشند.

 

آرایش عروس ، مدل ها و نکات مهم
4.9 (97%) 20 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *