آرایش عروس
آرایش عروس ، مدل ها و نکات مهم
فوریه 23, 2018
مدل لباس عروس
چگونه مدل لباس عروس خود را انتخاب کنیم ؟
مارس 5, 2018

تاریخچه

از قدیم عروس ها برای نشان دادن شادی خود از لباس عروس روشن استفاده میکردند امروزه این لباس برای بسیاری از جوانان اهمیت دارد اما رنگ و مدل آن به آداب و رسوم بستگی دارد.

در گذشته جواهراتی که روی لباس ها کار می شده است از خود لباس دارای اهمیت بیشتری نیز بوده است و گاهی در این کار زیاده روی می شده برای مثال در قرن 15 در انگلستان شاهزاده مارگریت برای حمل لباس عروسش که به خاطر جواهرات آن بسیار سنگین بوده از دو همراه استفاده کرده است.

لباس عروس لباس عروس لباس عروس لباس عروس

رسم پوشیدن لباس سفید به دوره ملکه ویکتوریا باز می گردد که رنگ سفید را برای لباس عروس خود انتخاب کرد با اینکه قبل از او از رنگ های متداولی برای استفاده می کردند حتی خیلی اوقات از رنگ سیاه استفاده میشد زیرا این رنگ را رسمی و مناسب مجالس میدانستند بعد ها رنگ سفید را نشان معصومیت و دخترانگی دانستند اما در زمان برگزیدن رنگ سفید برای لباس عروس ملکه ویکتوریا به این موضوع فکر نکرده و در ان زمان این رنگ تنها نشان ثروتمند بودن بوده است زیرا شستشو لباس در آن زمان بسیار دشوار بوده و زنان لباس عروس خود را بارها استفاده میکردند اما رنگ سفید به دلیل زود کثیف شدن برای ملکه نمایانگر این بوده که به قدری ثروتمند هست که احتیاجی به پوشیدن دوباره لباس عروسش ندارد و با توجه به همگانی شدن رنگ سفید برای لباس عروس و تقلید پی در پی برای رنگ این لباس پس از آن هنوز برخی از کشور ها از رنگ های ملی خود برای لباس عروس استفاده می کنند.

لباس عروس قدیمی لباس عروس

روش های تهیه لباس عروس

1) خرید یا کرایه لباس

2) دوخت لباس

اگر وقت زیادی ندارید اما سایز شما استاندارد است می توانید لباس عروس مناسبی برای خرید یا کرایه پیدا کنید و نیز نگرانی از نتیجه لباس را در خود کاهش دهید. حواستان باشد اگر بخواهید لباس عروس خود را بدوزید باید وقت کافی برای چندین مرتبه پرو را داشته باشید. اما مزیت دوخت لباس این است که دست شما برای انتخاب مدل لباس باز است و می توانید هر تغییر دلخواهی را در ان اعمال کنید.

خارج از جنس پارچه نیز دوخت،مدل،سنگ دوزی و در کل در طراحی لباس عروس نیز نکاتی وجود دارد. گرچه مشاوران و طراحان تاکیدشان فقط بر تطابق فرم هیکلی با مدل لباس است اما نکات دیگری مانند زمان ،مکان خرید، بودجه و….. نیز مهم و قابل اهمیت است. برای تهیه لباس عروس خود بودجه ای کنار بگذارید در این صورت فروشنده بهتر می تواند برای انتخاب لباس مورد نظر به شما کمک کند و نیز سرعت کار شما را بالا می برد.

نسبت به تخفیف هایی که گاهی سالن های لباس عروس میگذارند آگاه باشید زیرا شاید بتوانید زیباترین لباس را با کمترین بودجه تهیه کنید.

معیار های خود وهمسرتان را برای انتخاب لباس در نظر بگیرید که زمان و پول شما هدر نرود.

لباس عروس

نکاتی برای داشتن عکس های زیبا با لباس عروس

نیز برای داشتن عکس هایی زیبا با لباس عروستان بهتر است ایستاده عکس بگیرید زیرا ژست عکس ایستاده نیز از حالت نشسته زیباتر است. اما این به این معنی نیست که در تمام عکس ها و در طول مراسم شما باید ایستاده باشید همچنین برای داشتن بهترین عکس ها با لباس عروس دلخواهتان و بیشتر شدن زیبایی عکس ها بهتر است هنگام گرفتن عکس کمی سرتان به سمت پایین باشد و بدن و پایین تنه خود را کمی مایل و حالت سه رخ قرار دهید اینجاست که بعدا با دیدن عکس های شما همه به شما خواهند گفت که در ان روز چطور لاغر کرده بودی و اقرار به تناسب اندام شما در آن روز رویایی خواهند کرد.

لباس عروس لباس عروس

کفش مناسب برای لباس عروس

پوشیدن کفش پاشنه بلند به قد کشیدن و بلند به نظر رسیدن شما نیز کمک می کند البته بعضی از افراد تصور می کنند که کفش پاشنه بلند تنها سبب بلندتر شدن قد می شود اما اینگونه کفش ها در نگاه بیننده باعث پخش بیشتر وزن و تناسب آن رو قامت بلند تری میشوند اما بهتر است کفش با پاشنه هایی بلندتر از 8 سانتی متر انتخاب نکنید زیرا حرکت و پوشیدن مداوم آن برای چندین ساعت باعث آزردگی خاطر و کلافگی شما می شود و در حین مجلس مجبور به تعویض آن می شوید. اما نظر مطلوب و پیشنهادی ما به شما این است که یک جفت کفش راحت و مناسب نیز به همراه داشته باشید که هر لحظه احساس ناراحتی و سختی کردید کفش خود را عوض کنید و هر لحظه چشم انتظار به پایان رسیدن مراسم خود نباشید.

چگونگی راه رفتن با لباس عروس

هنگام راه رفتن با این لباس قوز نکنید وکمی شانه های خود را عقب دهید به طوری که انگار میله ای در ستون کمر شما وجود دارد و بازو هایتان را به بدن نچسبانید و دست های خود را با کمال متانت کنار خود قرار دهید.

لباس عروس لباس عروس

باید و نباید های انتخاب لباس عروس

  • اگر دارای سرشانه وبازو های بزرگی هستید وقوز دارید حتی الامکان از پوشیدن لباس های دکلته خودداری نمایید و از لباس عروس هایی با استین حلقه ای یا استین دار استفاده کنید.
  • اگر دارای پایین تنه و پاهای درشت و بزرگی هستید سعی کنید از لباس هایی که از قسمت های بالایی کمر یا زیر سینه گشاد می شوند استفاده کنید .
  • اگر میخواهید قسمت بالاتنه شما خیلی ظریف جلوه کند بهتر است از لباس هایی با بالاتنه ای تنگ و گن مانند که دارای دامن های پف و چین دار و پرنسسی هستند استفاده کنید.
  • اگر دارای تناسب اندام کافی هستید و به دنبال جلوه بیشتر اندام هستید بهتر است از مدل هایی ماهی که به خوبی نمایانگر هیکل شما هستند استفاده کنید.
  • اگر در هیچ یک از دسته های بالا قرار نمی گیرید بهتر است از مدل های کشیده وساده تری استفاده کنید زیرا این مدل لباس عروس ها بهترین انتخاب برای شما هستند و زیبایی و ظرافت لازم و کافی را برای حضور در مجلس به شما می بخشند.
  • در انتخاب لباس عروس حواستان باشد باید لباس های رویایی تان را که همیشه تصور میکردین فراموش کنید زیرا باید با توجه به سایز و اندام فعلی و حقیقی تان لباس عروس خود را برگزینید و از نظر مشاوران و طراحان نیز استفاده کنید تا در روز مراسم زیباترین جلوه را داشته باشید.
  • در انتخاب این لباس خوب است که به دسته گل عروس و آرایش عروس هم توجهی بشود

مدل لباس عروس

لباس عروس از جهت مدلش به انواع مختلفی تقسیم می شود که شامل مدل هایی از قبیل فون و پفی و انواع ماهی ها و بالاتنه هایی مختلف مثل دکلته و استین دار و حلقه ای و….. می باشد ولی در حالت تخصصی تر قطعا به دسته های بیشتری تقسیم خواهند شد. در زیر نمونه هایی از این مدل ها نشان داده شده اند:

لباس عروس پفی

لباس عروس پفی لباس عروس پفی

لباس عروس مدل ماهی

لباس عروس مدل ماهی لباس عروس مدل ماهی

لباس عروس فون

لباس عروس فوم لباس عروس فون

مدل لباس عروس ایرانی

اگر نگاهی به مدل های لباس عروس ایرانی در صد سال پیش کنید می بینید که اغلب مدل هایی پوشیده بودند و نهایتا استین کوتاه داشتند یا قد دامن انها میدی(تا ساق پا) بوده است ولی با گذشت زمان مدل ها تغییر کرده وتقریبا مرز تفاوت مدل های ایرانی با مدل های اروپایی از بین رفته و حالت مشابهی نیز پیدا کرده است اما اکنون اگر به لباس عروس سران اروپایی نگاه کنید میبینید لباس هایی بسیار شیک در عین سادگی هستند و اغلب لباس هایی پوشیده هستند به نوعی این سبکی از نشان دادن زیبایی و نجیب زادگی انهاست و همانند لباس های نیاکان ما درگذشته است که به ندرت لباس هایی باز در بین انها بوده است و یا اصلا لباس هایی اینگونه و باز در بین ان ها وجود نداشته است.

لباس عروس ایرانی لباس عروس ایرانی

 

 

 

راهنمای انتخاب لباس عروس
4.8 (95.24%) 21 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *