چگونه مدل لباس عروس خود را انتخاب کنیم ؟

لباس عروس
راهنمای انتخاب لباس عروس
مارس 3, 2018
عروسی
جشن عروسی ، آری یا خیر؟
مارس 10, 2018

مدل لباس عروس بیشتر از هر چیزی به تیپ هیکلی و فرم بدنی شما بستگی دارد گرچه عوامل دیگری مانند فصل برگزاری جشن و… در آن دخیل هستند. ماسعی داریم در این بخش با راهنمایی های لازم به شما در انتخاب لباس کمک کنیم.

عامل تاثیرگذار در تغییر مدل لباس عروس ، چگونگی برش و مدل دامن آن است که در زیر به بررسی مدل های مختلف میپردازیم.

مدل دامن عروس A

این مدل لباس تا کمر را پوشش داده از کمر تا پایین پهن تر و گشاد تر شده و شبیه حرف ای انگلیسی میشود جالبی این مدل آن است که برای تمامی افراد و هیکل مناسب است به خصوص برای افرادی که میخواهند در مراسم راحت باشند و به لباس ها و مدل های کلاسیک علاقمند هستند. این مدل میتواند استتار خوبی برای افرادی باشد که پا های درشتی دارند. استفاده از تور های بلند میتواند همان حس لباس های پرنسسی را به فرد القا کند.این مدل لباس ها برای سالن های بزرگ یا فضای باز مناسب است حال اگر فضا کوچک باشد میتوان قسمت پشت بالاتنه را دکلته انتخاب کرد.

مدل لباس عروس A مدل لباس عروس A مدل لباس عروس A مدل لباس عروس A

مدل دامن عروس پرنسسی

در این مدل بالاتنه لباس به صورت سفت و تنگ پوشش داده میشود و دامن آن از کمر با یک شیب تند تا پایین پهن و گشاد میشود و برای افرادی که کمر باریک دارند این مدل مناسبی برای آنهاست و افرادی که کمر باریکی ندارند برای جلوه بیشتر لباس باید از گن های سفت و تنگ استفاده کنند. این مدل لباس برای افرادی که به رمانتیک بودن و جذابیت علاقمند هستند و دارای تیپ بدنی مستطیل یا گلابی شکل و ساعت شنی هستند بسیار مناسب است.  افرادی که بالاتنه و بازوهای لاغری دارند و میخواهند از این مدل استفاده کنند باید بالاتنه لباسشان استین کوتاه یا بلند داشته باشد. و نکته مهم لباس این است که دامن آن دقیقا باید از نقطه کمر شروع شود و حواسمان باشد از خط کمر پایینتر یا بالاتر نرود.

مدل لباس عروس پرنسسی مدل لباس عروس پرنسسی

مدل دامن عروس برش ماهی

این مدل دامن تمام بدن فرد را نمایان میکند و برای افرادی که دارای اندام ساعت شنی  وشانه های پهن و کمر باریک هستند و دارای جسارت مناسب است برای پوشیدن مدل لباس باید عروس خانم دارای قد بلندی باشد. و برای مراسم هایی که کنار ساحل یا فضای باز هستند مناسب است. این مدل دامن با هر نوع مدل بالاتنه ای ازجمله استین دار یا دکلته خواهد امد و زیباست. مدل دامن برش ماهی به دو نوع تمام ماهی و نیم ماهی تقسیم خواهد شد که در زیر به تفاوت آن دو میپردازیم:

مدل لباس عروس ماهی مدل لباس عروس ماهی مدل لباس عروس ماهی مدل لباس عروس ماهی

مدل تمام ماهی

در این مدل لباس تا زانو تنگ است وبعداز زانو تا پایین باز شده و شکل و فرم ماهی به خود خواهد گرفت و برای افرادی که دارای تیپ ساعت شنی مانند هستند مناسب است.

مدل نیم ماهی

در این مدل برخلاف حالت تمام ماهی که تا زانو تنگ بود لباس تا ران تنگ است و از ران به بعد تا پایین باز و گشاد خواهد شد و راه رفتن با آن آسانتر از راه رفتن با مدل تمام ماهی است و برای افرادی با اندام مستطیل شکل مناسب است.

مدل دامن عروس امپراتوری

این مدل دامن برای لباس عروس جدیدترین مدل دامن است که مدل آن الهام گرفته از مدل و شکل برج امپایر استیت در نیویورک است در این مدل لباس دامن به جای اینکه به کمر متصل شود به زیر سینه وصل میشود و برای پوشاندن و استتار افرادی که دارای کمر پهن هستند مناسب است و به مدل امپراتوری معروف است.

یکی دیگر از موارد مهم و قابل اهمیت انتخاب تور سر عروس و مدل آن است که به مدل لباس و یقه و چگونگی چهره شما نیز بستگی دارد و ما قصد داریم در زیر نکاتی درباره آن ذکر کنیم.

مدل لباس عروس امپراطوری

تور مناسب برای مدل لباس عروس شما چیست؟

تور سر شما باید بیشترین هارمونی وتطابق را با مدل لباس عروس شما داشته باشد زیرا ممکن است یک تور به تنهایی بسیار زیبا و نیز رویایی باشد اما اصلا با لباس شما جور و زیبا به نظر نیاید مثلا اگر پشت لباس شما مدل خاصی دارد و پنل کار شده ای پشت آن وجود دارد باید تور سرتان اندازه اش تا قبل پنل باشد که روی آن را نگیرد یا اگر مایلید از تور بلند استفاده کنید تورتان شفاف باشد که از پشت آن نیز پنل لباس به خوبی مشخص باشد.

چقدر مدل لباس عروس شما کار شده است؟

برای لباس عروس های سنگین و کار شده بهتر است از تورهایی ساده تر استفاده کنیم یا بالعکس یعنی اگر مدل لباس عروس ساده ای دارید از تور های کار شده تری استفاده کنید که به آن جلوه خاص و زیباتر دهد زیرا لباس های کار شده همراه با تور های سنگین و کار شده مناسب مراسم های سلطنتی و تشریفاتی هستند.

اندازه تور عروس باید چقدر باشد ؟

اگر لباس شما دارای یقه بسته و یا مراسم شما در خانه یا سالن کوچکی است و فعالیت زیادی دارید بهتر است از تور های بسیار کوتاه که حتی به چانه هم نمیرسند استفاده کنید.

تور عروس تا شانه بیشتر برای مدل لباس عروس هایی پیشنهاد میشود که روی کمر یا قسمت های پایینی آن کار شده باشه ولی این تور غیر رسمی میباشد.

تور هایی که تا ارنج هستند بیشتر به مدل لباس عروس هایی می ایند که دارای دامن پفی و پرنسسی هستند و بعد از آن دقیقا پف دامن شروع میشود.

برای مدل لباس عروس هایی که دنباله ندارند تورهایی که تا کمر هستند پیشنهاد میشود.

محبوب ترین اندازه تور که به همه نوع مدل لباس عروس می آید اندازه آن تا نوک انگشتان دست است و تورهای بلند و بدون دنباله برای مدل لباس هایی تمام قد وبدون دنباله خوب و مناسب است.

تور عروس تور عروس تور عروس تور عروس

چگونه مدل لباس عروس خود را انتخاب کنیم ؟
4.7 (94%) 20 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *