حلقه نامزدی
تاریخچه و تفاوت حلقه نامزدی و ازدواج
آوریل 28, 2018
گیفت عروسی
گیفت عروسی ، هدیه ای برای مهمان ها
می 31, 2018

آینه و شمعدان تقریبا بر سر تمامی سفره عقد ها وجود دارند و آینه نشانه روشنایی و شمعدان ها نشان دهنده ی دو سرباز نگهبان از زندگی عروس و داماد هستند و آینه و شمعدان به نشانه روشنایی و اتش دو عامل بسیار مهم در فرهنگ ایران و زرتشتیان می باشد .


آینه سر سفره جوری قرار می گیرند که عروس و داماد یکدیگر را در آن ببینند و دل هایشان نسبت به هم یک رنگ شود و شمعدان ها نشانه ای از گرمی پیوند بین زوج می باشد و گاها جلوی آینه و شمعدان در سفره عقد جا نمازی پهن می کنند که از برکات موجود در سفره بدون خیر نماند. شمعدان ها را در دو طرف اینه روشن می کنند تا هنگامی که داماد تور را از روی صورت عروس برمیدارد اولین بازتابی که می بیند بازتابی از صورت همسرش باشد که باعث روشنی بیشتر زندگی مشترکشان می شود . شاید بسیاری از خرید ها و سنت های ازدواج از بین رفته باشد اما خرید آینه و شمعدان یکی از مواردی است که هنوز هم انجام می شود . جنس آینه و شمعدان می تواند مختلف باشد .

خلاصه اینکه در خرید آینه و شمعدان هیچ اجباری نیست ولی سنتی زیبا و دیرینه است در واقع در قدیم به خاطر اینکه عروس و داماد قبل از عقد یکدیگر را نمی دیدند آینه و شمعدان برای این بود که اولین بار یکدیگر را بر سر سفره عقد در اینه ببینند ولی این رسم زیبا تا کنون پا برجا مانده و معانی زیاد وزیبایی نیز دارد ولی به هر حال اگر خرید آینه و شمعدان را دوست ندارید می توانید از خرید آن صرفه نظر کنید.

آینه و شمعدان

انواع مختلف آینه و شمعدان

آینه و شمعدان از جنس های مختلفی از قبیل نقره و برنز و کریستال و چوب و…… وجود دارد.

جنس چوبی بسیار ساده و زیبا هستند اگر مطابق با سلیقه شما و دکور خانه باشد.

جنس کریستال نیز از زیبایی برخوردارند ولی پایدار و ماندگار نیستند و  احتمال شکستن و لب پر شدنشان نیز هست.

جنس برنز دارای وزن وپایداری زیاد هستند و تیره رنگند و به علت تیره بودن آن ها به مرور زمان خراب نمی شوند و احتیاجی به ابکاری ندارند.

جنس نقره علاوه بر زیبایی نوعی سرمایه گذاری نیز محسوب می شود و مانند طلا قیمت آن با توجه به وزنش به روز تعیین می شود.

جنس های چک و نقره گران ترین نوع هستند.

آینه و شمعدان آینه و شمعدان

انواع شمعدان ها

شمعدان ها با تعداد شاخه های مختلفی قرار دارند ولی اعتقاد مردم در قدیم این بوده که تعدادشاخه های شمعدان کم یا به خاطر عروس و داماد 2 باشد. شمعدان ها می توانند با شمع یا چراغ روشن شوند. شمعدان های لاله نیز یکی از مدل شمعدان های محبوب است.

کنسول

اگر خانه بزرگی دارید می توانید برای آینه کنسول بخرید ولی اگر خانه کوچکی دارید کنسول نخرید زیرا اصلا دید و زیبایی خوبی نخواهد داشت .بعضی افراد آینه و شمعدان خود را داخل ویترین یا روی میز آرایش قرار می دهند . شما نیز میتوانید آینه و شمعدان خود را به دیوار نصب کنید فقط باید قبلش به فروشنده بگویید تا اهرم متصل به پشت اینه را بردارد که قابل نصب به روی دیوار باشد وسقوط نکند.

آینه و شمعدان آینه و شمعدان

آینه و شمعدان نقره

آینه و شمعدان نقره در انواع مختلفی قرار دارند بارز ترین تفاوت آن ها در رنگشان است که بعضی سیاه و بعضی سفید هستند و در طرح و نقوش آن ها نیز تفاوت هایی وجود دارد ولی جنس نقره با رنگ تیره و سیاه نیز بهتر است زیرا به مرور زمان نیازی به ابکاری ندارد .

برای خرید آینه و شمعدان نقره دقت کنید که عدد 925 بر روی آن حک شده باشد و پس از خریداری گرفتن فاکتور فراموشتان نشود.

آینه و شمعدان آینه و شمعدان

فلسفه آینه و شمعدان
4.3 (85.71%) 7 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *